Haradinaj takohet me shefen e EULEX-it, bisedojnë për fuqizim të sundimit të ligjit

Haradinaj takohet me shefen e EULEX-it, bisedojnë për fuqizim të sundimit të ligjit

19 March 2019 13:36

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulou.

Sipas Haradinajt, në takim është biseduar për angazhim në fuqizim të sundimit të ligjit.

“Në takimin e rregullt me shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulou, bashkëbiseduam për angazhimin tonë të përbashkët në fuqizimin e sundimit të ligjit, në mandatin ekzistues për të ofruar asistencë dhe këshillëdhënie sistemit tonë të drejtësisë”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme