Sot vazhdon seanca e Kuvendit Foto: Koha

Sot vazhdon seanca e Kuvendit

20 May 2019 08:42

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot seancën plenare, e ndërprerë më 16.05.2019.

Deputetët në seancën e fundit kanë votuar rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë.

Seanca i kishte 7 pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është edhe propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i komisionit shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin, transmeton Koha.net.

Pikat e tjera:

Formimi i Komisionit shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë,

Vendimi për ndërtimin e Muzeut të Gjenocidit, tek ish – Fabrika e tjegullave,

Vendim për ndërtimin e Memorialit të dëbimit, tek Stacioni hekurudhor i Prishtinës dhe Caktimi i Ditës së Gjenocidit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Sadiku20/05/2019 13:44

A ka me ardhë Flora Brovina?

Shto koment

Të ngjashme