Abbott fton në darkë Kurtin e Osmanin

Abbott fton në darkë Kurtin e Osmanin

14 November 2019 21:01

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka pritur sot në darkë kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidaten për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Abbott përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Abbott bën të ditur se përveç Osmanit e Kurtit i ftuar ishte edhe drejtori i Përgjithshëm për Çështje politike në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Londër, Richard Moore.

“Sonte kam pritur për darkë në Rezidencën time Richard Moore, Drejtor i Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Londër, Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin”, ka shkruar Abbott në Facebook.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ishin dy partitë më të votuara në zgjedhjet e 6 tetorit.

Të dyja partitë që pas përfundimit të zgjedhjeve kanë mbajtur takime për të harmonizuar programin qeverisës.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme