Vazhdojnë edhe sot takimet Kurti-Mustafa

Vazhdojnë edhe sot takimet Kurti-Mustafa

14 December 2019 08:33

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të takohen edhe sot në përpjekje për arritje të koalicionit qeverisës.

Megjithatë, fillimisht LDK ka thirrur mbledhjen e kryesisë së partisë, e cila do të nis në ora 11:00.

Ndryshe, përfaqësues të këtyre partive dje kanë deklaruar se kanë parë avancim të pozicioneve të tyre drejt një marrëveshje.

Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë bërë të ditur se do t’i shtojnë takimet si përpjekje për arritje të koalicionit qeverisës, tash kur kanë mbetur edhe dy javë deri në seancën konstituive.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

izbber pasjaqa16/12/2019 15:39

Duhet sa me par dhe pa hezitim te formohet kualicioni dhete formahet qeveria.Vonim ska.Populli nuk pret.Ndersa Isa Mustafa duhet ta pastroi partin e vet nga karieristet meraklit per poste dhe komunistet.Po ashtu edhe VV duhet ti largoi oportunistet dhe mendjemedhenjet si Konjufca dhe liburni sepse skan vlera arsimore por kokfortesi injoranti.

Sociologu16/12/2019 14:28

Plaku qe ec me shkop te behet president

Shto koment

Të ngjashme