Dekorimi i Lipjanit për festat e fundvitit sërish përcillet me probleme

Dekorimi i Lipjanit për festat e fundvitit sërish përcillet me probleme

Agim Ademi Agim Ademi 18 November 2019 10:42

Komuna e Lipjanit për herë të dytë ka hapur tenderin për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit, derisa në tenderin e parë nuk ka pasur interesim të asnjë operatori.

Megjithatë, Komuna ka paraparë 15 mijë euro për këtë projekt. Zyrtarët komunalë kanë njoftuar se është rihapur edhe një herë tenderi për dekorimin e qytetit dhe kërkojnë nga kompanitë serioze të aplikojnë në këtë projekt, shkruan sot “Koha Ditore”.

Por opozita problemin me dekorimin e qytetit e cilëson paaftësi në menaxhim të komunarëve.

Albulena Kelmendi, këshilltare në KK të Lipjanit, ka thënë se ka mundësi që sikurse edhe vitin e kaluar Lipjani festat e fundvitit t`i kalojë pa dekor festiv.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme