Arrestohet për vjedhje në një pastiqeri në Prishtinë Foto: Koha/Ilustrim

Arrestohet për vjedhje në një pastiqeri në Prishtinë

05 December 2019 08:30

Dje në rrugën “Garibaldi” në Prishtinë, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili dyshohet se kishte kryer vjedhje në një pastiqeri.

“Gjatë kontrollit tek i dyshuari është gjetur një çantë e zezë në të cilën kishte pasur një palë dorëza, një maskë të zezë, dara për prerje të shufrave të metalit, pajisje tjera si dhe një kuletë me para të imta që dyshohet se i kishte vjedhur në lokalin e lartcekur”, thuhet në raportin e PK-së.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon të hetohet.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme