Muzika korale prezantohet sonte në DAM Festival

Muzika korale prezantohet sonte në DAM Festival

01 April 2017 15:44

Dy kore dhe 3 dirigjentë do të performojnë në mbrëmjen e dytë të festivalit DAM.

Kori Symbiosis në drejtimin e Behar Veselit dhe kompozitorit Damjan Temkov do ngjiten të parët në skenën e "DAM" ndërsa mbrëmja do të përmbyllet me programin e përgatitur nga kori i formuar rishtas "Siparantum" nga Peja e që në koncertin promovues do të dirigjohen nga Memli Kelmendi dhe mysafiri special nga Kroacia dirigjenti dhe kompozitori eminent Josip Delg' Ivellio, transmeton Koha.net.

Në këtë mbrëmje, e cila do zë vend në shtypshkronjën Rilindja nga ora 20:00 do të interpretohet edhe vepra premierë e kompoizitores Dafina Zeqiri Nushi.

Festivali DAM do vazhdojë aktivitetin nga 2 prilli në lokacion tjetër, Klubin e Boksit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme