Ëmbëlsirë me vishnje dhe krem vanilje

31 July 2017 13:45

Për përgatitjen e kësaj ëmbëlsire iu duhen produktet e mëposhtme:

2 vezë

150 gr sheqer

240 gr miell

120 ml vaj misri

120 ml qumësht + 1 lugë

2 lugë kakao

1 pako sheqer vanilje

½ pluhur për pjekje

250 gr vishnje

Kremi:

500 ml qumësht

1 pako puding vanilje

1 lugë nisheste

2 lugë sheqer

250 gr djathë mascarpone ose

200 gr gjalpë

Glazura:

150 gr çokollatë të zezë

2 lugë nutellë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme