Tavë me perime

11 August 2017 16:28

Për përgatitjen e tavës me perime iu duhen produktet e mëposhtme:

500 gr mish të bluar

1 qepë

50 ml verë të bardhë

500 ml salcë domatesh

50 gr bollgur

Kripë dhe piper

Majdanoz të freskët

1 patëllgjan

2 kungullesha

3 ose 4 domate

Vaj ulliri

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme