Pogaçe me djathë për mëngjes

25 September 2017 08:10

Për përgatitjen e pogaçeve me djathë dhe gjalpë iu duhen produktet e mëposhtme:

Brumi:

750 gr miell

10 gr maje buke

1 lugë mjaltë

2 lugë çaji kripë

450 ml qumësht

Mbushja:

120 gr gjalpë

250 gr gjizë

100 gr ajk

Susam

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme