Nuhiu i vlerëson bonus për Kosovën ndeshjet kundër Anglisë

Nuhiu i vlerëson bonus për Kosovën ndeshjet kundër Anglisë

17 December 2018 10:24

Familja e Atdhe Nuhiut fshihej në bodrum kur ai telefononte në shtëpi në Kosovën e shkatërruar nga lufta.

Familjarët e tij jetonin në frikë të vazhdueshme në Prishtinë, ku ishte lindur sulmuesi i Sheffield Wednesdayt, para se të ikte me familjen e ngushtë në Austri si foshnjë.

Pas gjakderdhjes për pavarësi nga Serbia, çdo ndeshje futbolli si shtet është një festë.

Kështu që pritja e Anglisë dhe loja në Wembley në eliminatoret për Evropian do të jenë diçka më të veçanta. Nuhiu do të mendojë për ata që ka lënë prapa kur u largua si foshnjë.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme