Liburni kualifikohet në finale të Kupës në futsall me fitore të thellë

Liburni kualifikohet në finale të Kupës në futsall me fitore të thellë

09 February 2019 23:07

Liburni i është bashkuar “FC Prishtina 01” në finale të Kupës së Kosovës në futsall.

Klubi nga Gjakova shënoi fitore bindëse në gjysmëfinale ndaj klubit nga kryeqyteti FC Prishtina, me rezultat prej 8 me 3, transmeton Koah.net.

Në një atmosferë të bukur në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë, futbollistët e Luan Koznikut shkëlqeyn duke krijuar epërsi të thellë qysh në pjesën e parë, 6-0.

“Prishtina 01” në futsall arrin në finale të Kupës, Gjinovci optimist për triumfin

Në këtë takim shkëlqyen Ramadan Alaj e Arbër Dobroshi me nga një “hat-trick”, kurse nga një gol shënuan Mentor Mejzini dhe Halim Selmanaj.

Në finale Liburni do të përballet me “FC Prishtina 01” me datë 17 shkurt, në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme