Lojtarët e Kosovës të zhgënjyer me humbjen në ndeshjen vendimtare Foto: Reuters

Lojtarët e Kosovës të zhgënjyer me humbjen në ndeshjen vendimtare

14 November 2019 23:07

Tejet të zhgënjyer kanë mbetur futbollistët e Kosovës pas humbjes në ndeshjen me Çekinë në kualifikimet për “Euro 2020”.

Çekët fituan 2 me 1 dhe siguruan kualifikimin, ndërsa Kosovës i është shuar vetëm një rrugë, pasi ekzistojnë shanset për kualifikim përmes play-offit të Ligës së Kombeve.

Në fotografitë e agjencisë “Reuters” shihen Mërgim Vojvoda, Valon Berisha, Benjamin Kololli e Milot Rashica që pas ndeshjes kanë qëndruar të zhgënjyer në fushën e stadiumit në Plzen.

  • Foto: Reuters
  • Foto: Reuters
  • Foto: Reuters
  • Foto: Reuters

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme