Gjermania me fitore bindëse ndaj Bjellorusisë Foto: Reuters

Gjermania me fitore bindëse ndaj Bjellorusisë

16 November 2019 22:36

Gjermania ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Bjellorusisë.

“Pancirët” shënuan fitore prej 4 me 0, transmeton Koha.net.

Ginter ishte ai që shënoi golin e parë në minutën e 41 pas asistimit nga Gnabry.

Në pjesën e dytë gjermanët shënuan edhe tre herë. Goretzka dyfishoi epërsinë në minutën e 49, derisa dy golat e fundit i shënoi Kroos.

Në vendin e parë në Grupin C kombëtarja e Gjermanisë ka 18 pikë dhe ka siguruar kualifikimin në Evropian.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme