Evertoni shkarkon Silvan, në shqyrtim rikthimi i Moyesit

Evertoni shkarkon Silvan, në shqyrtim rikthimi i Moyesit

05 December 2019 21:32

Evertoni e ka shkarkuar trajnerin, pas startit të dobët në fillim të sezonit.

Portugezi Marco Silva ka paguar çmimin e fillimit të tmerrshëm të sezonit, njofotn Goal.com. Shkarkimi vjen pas humbjes të së mërkurës ndaj Liverpoolit, me rezultat 5-2.

Menjëherë pas kësaj ndeshje u fol për shkarkimin e mundshëm të Silvas.

Ish sulmuesi i Evertonit, dhe trajneri aktual i ekipit të parë Duncan Ferguson ka marrë përkohësisht drejtimin e klubit. Everton takohet të shtunën me Chelsean në Goodison Park.

Siç merr vesh Goal, ish-trajneri David Moyes është duke u konsideruar për një rikthim të papritur në Goodison Park, gjashtë vjet e gjysmë pasi la drejtimin e Manchester Unitedin.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme