Gjobitet Manchester Unitedi Foto: Reuters

Gjobitet Manchester Unitedi

17 March 2017 19:24

Manchester Unitedi është gjobitur sot nga Shoqata e Futbollit anglez me 20 mijë funta për shkak të sjelljes së keqe në çerekfinale të FA Cup ndaj Chelseat.

Mesfushori i “Djajve të Kuq”, Ander Herrera u ndeshka dy herë me karton të verdhë për shkak të një fauli ndaj Eden Hazardit, dhe më pas humbën takimin nga një gol i Kantes, transmeton Koha.net.

Shumica e yjeve të Unitedit pas kartonit të kuq ndaj Herreras e rrethuan gjyqtarin e takimit, Michael Oliver për të protestuar këtë vendim të tij të minutës së 35-të.

Për këtë është gjobitur me 20 mijë funta, dënim që e ka pranuar klubi nga Old Trafford.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme