Nokia ka gati telefonin më të fuqishëm deri më tani

Nokia ka gati telefonin më të fuqishëm deri më tani

11 April 2017 14:01

Kamera kryesore me 22 megapixel dhe ajo ballore me 12 MP pritet të jenë pjesë kryesore e Nokia 9.

Telefoni kryesor i Nokias që pritet të lansohet kah fundi i vitit 2017, do të kushtojë 750 euro në Europë.

Përveç kamerës, Nokia 9 do të ketë ekran të përmirësuar 5.5-inç QHD dhe procesorin Snapdragon 835. Këto specifika pritet të jenë më të fuqishme sesa Nokia 7 dhe 8 që pritet të prezantohen në muajin maj ose qershor.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme