Italia bëhet vendi i tretë në Evropë me 5G

Italia bëhet vendi i tretë në Evropë me 5G

06 June 2019 10:11

Italia është bëri vendi i tretë në Evropë me shërbimet 5G, pak kohë pasi një gjë të tillë e kishte bërë më së pari Zvicra e pas saj Britania.

Vodafone lansoi shërbimet e saj 5G në 28 komuna në pesë qytete të mëdha - Milano, Torino, Bolonjë, Romë dhe Napoli, transmeton Koha.net.

Raportohet se rrjetit 5G do t’i duhen edhe 4.5 vjet për të mbuluar hapësirën sa ka tani 4G.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme