Samsung Galaxy S11 do të ketë një ekran më të madh

Samsung Galaxy S11 do të ketë një ekran më të madh

16 October 2019 20:55

Ndërsa është ende herët për informacion më domethënës mbi specifikat e Galaxy S11 të Samsungut, zërat për veçoritë e këtij smartfoni kanë filluar të shfaqen.

Së pari, u shfaqën informacione se Samsungu ishte duke testuar një aparat fotografik telefoto periferik 5x për S11, dhe tani ajo ka nevojë për disa informacione rreth ekranit të pajisjes.

Smartfoni, i provuar në standardin HTML 5, mban emrin e modelit SM-G416U që është etiketa që Samsungu e përdor për të provuar modelet e saj të serisë Galaxy S. Telefoni përdor sistemin operativ Android 10 dhe pritet të ekran me raport prej 20:9.

Modelet premium Galaxy S10 dhe Note10 të Samsungut përdorin ekranet me raport prej 19:9, ndërsa smartfonët si Galaxy A80 dhe A70 kanë ekranet me raport prej 20:9.

Tani për tani, është e panjohur se çfarë po planifikon Samsungu me këtë lloj ekrani, apo nëse S11 do të ketë një aparat fotografik “self-up”.

Samsung Galaxy S11 nuk pritet të lansohet para shkurtit të vitit të ardhshëm./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme