Google Stadia – publikohen data e lansimit dhe lista e lojërave

Google Stadia – publikohen data e lansimit dhe lista e lojërave

16 November 2019 08:42

Google e ka publikuar një listë të lojërave të cilat do të jenë në dispozicion përmes shërbimit Stadia duke filluar nga e marta, 19 nëntor. Lista i përmban 12 lojëra, ndërsa 14 të tjera priten në fund të vitit, raporton 9to5google.

Kjo listë e lojërave është në përputhje me ato që u paralajmëruan më parë në Stadia Connect, si dhe në ngjarjet e publikuesve të lojërave gjatë disa muajve të fundit, shkruan KOHA Ditore. Nga ekipi i Stadia thuhet se lojërat janë zgjedhur me kujdes dhe se në mesin e tyre ka diçka për të gjithë - lojëra me cilësi të lartë dhe të vlerësuara mirë që u përkasin zhanreve të ndryshme dhe janë të destinuara për të gjitha moshat.

Image

Përveç Destiny 2, që është pjesë e Stadia Pro përmes Founder’s Edition, Premiere dhe licencës Buddy Pass, edhe tituj të tjerë do të jenë në dispozicion për blerje nga aplikacioni Stadia App, të martën e ardhshme. Ende nuk është njoftuar ndonjë listë çmimesh, por çmimet pritet të jenë të ngjashme me ato të platformave të tjera.

Loja Assassin's Creed e përdorur për demonstrim të projektit vitin e kaluar është gjithashtu në dispozicion, siç janë edhe lojërat nga seria Tomb Raider.

Assassin’s Creed Odyssey

Destiny 2: The Collection

GYLT

Just Dance 2020

Kine

Mortal Kombat 11

Red Dead Redemption 2

Thumper

Tomb Raider: Definitive Edition

Rise of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition

SAMURAI SHODOWN

Përveç lojërave që do të jenë në dispozicion në ditën e lansimit, Google njoftoi gjithashtu se çfarë do të vijë pak më vonë, në nëntor dhe dhjetor, me paralajmërimin se datat mund të ndryshojnë.

Attack on Titan 2: Final Battle

Borderlands 3

Darksiders Genesis

DRAGON BALL XENOVERSE 2

Farming Simulator 19

FINAL FANTASY XV

Football Manager 2020

Ghost Recon Breakpoint

GRID

Metro Exodus

NBA 2K20

RAGE 2

Trials Rising

Wolfenstein: Youngblood

Përveç kësaj, janë edhe disa tituj të paralajmëruar për vitin e ardhshëm, si Doom: Eternal, WatchDogs: Legion, Gods & Monsters, dhe Cyberpunk 2077.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme